Ze života

Jak se baví rodiče

14.11.2016

Moc se mi nelíbí, když lidi říkají, že na vztahu by se mělo „pracovat“. Jako pardon, ale práce mám kolem sebe dost, natož abych si ji tahala i do vztahu. Líp mi zní, že by člověk měl být aktivní, zajímat se. Poslední dobou se mi to moc nedařilo.

Asinčiny zuby se rozhodly, že všechny vylezou najednou a jak je známo, přerušovaný spánek je horší, než přerušovaná soulož. Když nespím, funguju v zombie módu. Ale přišlo mi nefér, aby to odnášel Petr. Takže jsme si domluvili hlídání a tramtadadá: podruhé od Asinčina narození (rok a něco) jsme spolu sami vyrazili za zábavou.

 

20161113_143426

Abych to upřesnila cílem bylo odpolední představení v kině. Pro mě nepředstavitelný luxus. Vzhledem k tomu, že brzy odpoledne hrají jenom multiplexy, zamířili jsme do samého centra nákupního šílenství (jako vážně, proč všichni jezdí v neděli nakupovat??!). Natankovali jsme nějaké to kafe, jelikož bez něj ani jeden nefungujeme a pak jsem se šla za Petrova blahosklonného přihlížení kochat do království šminek, což je pro mě něco jako cukrárna pro velké holky.

Chtěla jsem mít spokojeného muže, takže jsem oželela nejnovější Bridget Jones a místo toho jsme zašli na Zúčtování, jehož názvu ve slovenštině – Účtovník – se nemůžu přestat hloupě usmívat. A byla to parádní volba. Akční pohádka o geniálním autistickém účetním, jež pracuje pro padouchy, ale zároveň je i vraždí, protože je to v jádru dobrák, jede na současné populární vlně postav s nějakým sociálně-psychickým deficitem. Myslím, že Benu Affleckovi vzhledem k jeho běžně minimalistické mimice sedla hlavní role jako ulitá.

S Petrem jsme se pak shodli, že:

  • I když máme (stejně jako vy, ostatní rodiče) nejlepší dítě na světě, je skvělé si od něj na chvíli dáchnout.
  • Strávit společně nějaký čas bez rozebírání toho, co je potřeba udělat, co nakoupit nebo uvařit nám dobíjí baterky.
  • Zavzpomínat si na začátky chození je skoro stejná romantika jako když jsme to tehdy zažívali.

A co vy? Trávíte společně nějaký čas bez dětí?

 

 

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

*