Tělo Zdraví

Můj recept na šťastné tělo

5.5.2017

My, kteří se zabýváme hlavou a duší, často považujeme tělo za něco méně důležitého, méně vznešeného než intelekt a hluboká zákoutí psychiky. Čím dál víc si ale uvědomuju, jak jsou tělo a duše propojené v jeden celek a nefunguje-li jedna část, bude na tom špatně i ta druhá a naopak.

O hlavu/duši jsem se starala vždycky, ale poslední měsíce jsem se rozhodla zaměřit pozornost víc na svou fyzickou schránku. Se zimní únavou jsem se snažila bojovat psychicky, ale nakonec se překvapivě ukázalo, že v tomhle případě je opravdu nutné podpořit hlavně tělo.

nejlepší banánové lívance s tvarohem a malinami, které s Astrid rády snídáme.

Na psychoterapeutickém výcviku jsme dostali za úkol sepsat svůj recept na šťastné tělo a tohle jsem vytvořila já, budu ráda, když se třeba necháte inspirovat. Víte ale, že nejzajímavější recepty vzniknou, když člověk popustí uzdu své fantazie a neobvykle zkombinuje ingredience, takže doporučuju nenechat se recepty příliš svazovat.

Plný hrnek spánku

Půl šálku pravidelného cvičení

2 hrnky zdravého a chutného jídla

Několik kilo sebelásky

Hodně úsměvů do zrcadla (nebojte se přidávat podle chuti)

Šálek hezkého oblečení

Plná hrst milování (se s)

Čajová lžička upřímné vděčnosti

3 lžíce hýčkání a krášlení

2 kostky rutiny

2 polévkové lžíce pozitivních představ

Plný kbelík slunečních paprsků

Špetka parfému od Diora (můžete případně nahradit Chanelem)

Po těchto arašídovo-pohankových muffinech bylo moje tělo tak šťastné, že jsem je musela sníst skoro všechny sama.

Všechny ingredience smícháme a dobře promícháme. Nezapomínáme na to, že těsto potřebuje čas, aby se odleželo. Pečeme velmi zvolna, pomalu, nic nelámeme přes koleno. Výsledek se dostaví, ale každá zkušená kuchařka ví, že musí být trpělivá a nebát se nechat si pomoct nebo poradit.

A co vy, podělíte se o svůj recept na šťastné tělo?

P. S. Měla jsem teď delší pauzy mezi články, věnovala jsem čas hlavně rodině, nejbližším přátelům, kteří potřebovali mou podporu a pomoc, a v neposlední řadě také sobě. Věřím ale, že jsem načerpala potřebnou energii a vervu a uslyšíte teď o mě trochu častěji.

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

*